Search
Search
buto remontas

Buto remontas: nuo ko pradėti ir ko nepamiršti

Nusprendus atlikti buto remontą įprastai kyla daug klausimų: kiek pinigų ir laiko tam skirti, kaip rasti patikimus specialistus, kur ieškoti kokybiškų medžiagų geromis kainomis, kaip pasirinkti tinkamą dizainą. Detalus planavimas gerokai palengvina remonto rūpesčius. Planą vertėtų pradėti nuo biudžeto nusimatymo. Neturint biudžeto remontui įprastai išleidžiama daug daugiau. Biudžetas priverčia apmąstyti sritis, kuriose norima ar galima sutaupyti, taip pat padeda išsiryškinti svarbiausius darbus, į kuriuos norima investuoti.

Nuspręskite – kokia bus remonto apimtis

Pradėjus planuoti buto remontą, įvertinus darbų poreikį bei finansines galimybes įvertinkite remonto darbų apimtį. Pirmiausiai įvertinkite inžinerinius tinklus (santechniką, elektros instaliaciją, šildymo sistemą). Šios sritys pareikalaus nemažų investicijų, tačiau kosmetinis remontas esminių problemų neišspręs, o susidėvėję inžineriniai tinklai gali pridaryti nemenkų nuostolių ateityje. Apgalvokite norimus buto išplanavimo pokyčius – šie pokyčiai gali pareikalauti keisti apšvietimo, elektros rozečių ar net inžinerinių tinklų vietą. Dažnu atveju pageidaujama sujungti kambarį su svetaine, padidinti sanitarinių mazgų patalpas. Čia jums gali prireikti projektuotojo konsultacijos bei remonto projekto. Atliekant kapitalinį remontą toks projektas būtinas, o projektui turi pritarti ir daugiabučio namų butų savininkų dauguma.
Buto ribose atnaujinant vandens bei nuotekų tinklus dažnu atveju būtina remontuoti ir bendrą namo vamzdyną. Kilus klausimams dėl bendrų namo inžinerinių tinklų remonto visada kreipkitės į daugiabutį namą administruojančią įmonę ar bendrijos pirmininką.

Apgalvotai rinkitės darbų vykdytojus

Remontą atlikti savo jėgomis – ekonomiškiausias sprendimas, tačiau tai pareikalaus ne tik žinių ir sugebėjimų, taip pat nemažai laiko. Jei remonto darbus ketinate atlikti ne patys, nepagailėkite laiko gerų remonto meistrų paieškai – profesionaliai dirbantys, savo sritį išmanantys specialistai galbūt pasiūlys kiek brangesnę kainą, tačiau nuo jų priklausys galutinis darbų rezultatas. Juk nenorite, kad jų paliktos klaidos gadintų nuotaiką ir verstų ieškoti naujo meistro, kuris galėtų ištaisyti? Rekomenduojame atkreipti dėmesį į tai ar specialistas dirba legaliai. Kilus ginčams dėl darbų kokybės, terminų ar padarytų nuostolių tai ypač aktualu. Pasikliaukite ne tik pažįstamų, bet ir tik gerai remonto ir statybų sritį išmanančių pažįstamų rekomendacijomis, paprašykite specialistų parodyti savo darbų pavyzdžius. Prieš pasirinkdami specialistus paieškokite apie juos informacijos internete, galbūt rasite buvusių klientų atsiliepimų, skundų ar pretenzijų.

Ko svarbu nepamiršti?

Specialistų paieškos, medžiagų bei įrangos pirkimas, remonto darbai bei jų priežiūra pareikalaus nemažai laiko, tačiau yra dalykų, kurių taip pat nevertėtų pamiršti. Prieš atliekant remonto darbus Kauno mieste privaloma užpildyti pranešimo formą ir pateikti ją Kauno miesto savivaldybės administracijos sveikatos apsaugos skyriui 7 kalendorinės dienos prieš pradedant minėtus darbus. Pranešimo formą galima užpildyti ir pateikti prisijungus per elektroninės valdžios vartus šiuo adresu https://epaslaugos.kaunas.lt/paslaugos/pranesimai-apie-triuksmo-saltiniu-naudojima/. Primename, kad triukšmo šaltiniai remonto, rekonstrukcijos, montavimo ar statybos darbų metu Kauno mieste gali būti naudojami darbo dienomis nuo 7 val. ryto iki 22 val. vakaro, savaitgaliais ir švenčių dienomis nuo 9 val. ryto iki 22 val. vakaro.

Remontas sukelia sunkumų ne tik jį atliekantiems, tačiau ir aplinkiniams. Dažnai sulaukiame gyventojų skundų, tad pateikiame keletą rekomendacijų planuojantiems remonto darbus:

1. Įsitikinkite ar jūsų atliekamiems remonto darbams nebūtinas projektas, leidimas, butų savininkų pritarimas. To visada prireikia jeigu ketinate perkelti inžinerinius tinklus, atliksite pakeitimus buto išplanavime, keisite radiatorius, įsirengsite oro kondicionierių, stiklinsite balkoną, keisite pastato išvaizdą.
2. Apie remonto darbus informuokite kaimynus. Papildomas pranešimas kaimynams pakabinant pranešimą skelbimų lentoje ar pateikiant pašto dėžutėje tikrai nepamaišys. Iš anksto atsiprašykite, būkite draugiški.
3. Nepamirškite tinkamai pasirūpinti statybinėmis ir kitomis atliekomis. Gyventojai stambiagabarites atliekas gali nemokamai utilizuoti Kauno regiono atliekų tvarkymo centro aikštelėse: https://www.kaunoratc.lt/kontaktai/
4. Statybinių atliekų jokių būdu nepilkite į nuotekų tinklus, perspėkite apie tai ir darbus atliekančius asmenis.
5. Saugokite ir prižiūrėkite laiptinę, nepamirškite jos išvalyti jeigu „pripėdavote“, nelaikykite laiptinėje atliekų ar pašalinių daiktų.

Susiję straipsniai