Search
Search
kauno butu ukis silumos punktas

Darbai vasarą – sutaupyta šilumos energija žiemą

Šiltasis metų sezonas – pats tinkamiausias metas atnaujinti šilumos punktą. Ši priemonė ypač aktuali daugiabučių, kuriuose dar likę senieji elevatoriniai šilumos punktai, gyventojams. Ženkliai išaugus energijos kainoms, šilumos punkto atnaujinimas ir šilumos sistemos sutvarkymas yra vienas tiesiausių ir trumpiausių kelių siekiant sumažinti suvartojamos energijos kaštus. Ekspertai skaičiuoja, jog atnaujinus seną šilumos punktą, energijos sąnaudos sumažėja apie 15 proc., o kartu įgyvendinant papildomas priemones, sutaupytos skaičiuojamosios energijos sąnaudos gali siekti ir 25 proc. Atnaujintas šilumos punktas yra automatizuojamas, sistema automatiškai reguliuojama priklausomai nuo lauko temperatūros. Įrengiami balansiniai ventiliai leidžia balansuoti šildymo sistemą bei išvengti dažnai pasitaikančių problemų, kuomet namo vidinių butų gyventojai skundžiasi per didele šiluma, tačiau tuo pačiu metu namo kraštiniuose butuose gyvenantys asmenys šilumos gauna per mažai. Kauno butų ūkis šiais metais planuoja atnaujinti apie 30 daugiabučių namų šilumos punktų ir taip sumažinti gyventojams sąskaitas už suvartotą šilumos energiją.

Daugiabučių namų gyventojus visada skatiname būtų iniciatyviems, raginame kreiptis į namą administruojančią įmonę ar bendrijos pirmininką, pasiteirauti ne tik apie daugiabučio namo konstrukcijų būklę, tačiau ir apie šildymo bei karšo vandens sistemas, kurios turi ypač didelę įtaką gyvenimo kokybei, komfortui bei ženkliai įtakoja gaunamų sąskaitų dydį.

Kauno butų ūkio klientai daugiau informacijos apie savo namo šildymo bei karšto vandens sistemas gali gauti susisiekę su atsakingu specialistu tel. 8 700 40444 arba el. p. tinklai@kbu.lt

Susiję straipsniai