Search
Search

Elektros tinklai daugiabučiuose namuose: ką būtina žinoti gyventojams

Dauguma daugiabučių namų Kauno mieste yra senesni nei 30 metų, o elektros instaliacija nekeista nuo pat namo pastatymo, tačiau norime naudotis daugybe elektros prietaisų: skalbyklėmis, džiovyklėmis, elektrinėmis kaitlentėmis, elektriniais šildytuvais ir kt. Bėda ta, kad daugelyje tokių daugiabučių namų elektros instaliacija jau susidėvėjusi, be to, ji įrengta be galią ribojančių automatinių jungiklių ar saugiklių, kurie apsaugo elektros tinklą nuo perkrovos.

 „Seni laidai neatlaiko apkrovų, jie pradeda svilti, dingsta kontaktas, o vartotojai lieka be elektros“, – komentavo UAB Kauno butų ūkio (KBŪ) Elektros remonto darbų brigados darbų vadovas Algirdas Butvila, raginęs gyventojus pasirūpinti savo ir kaimynų saugumu. Daugelyje daugiabučių namų yra problemų dėl seno bendro elektros įvado, senų laidų laiptinėse, senų apšvietimo sistemų. Meistrai dažnai randa suanglėjusius laidus, o dėl senų gnybtų – ir atsipalaidavusius kabelius, vadinasi, iki nelaimės – vienas žingsnis. Darbų vadovas patikino, kad per darbo praktiką teko matyti atvejų, kai dėl prastos elektros tinklų būklės kilo gaisrai, tad keisti susidėvėjusius kabelius reikia ne tik siekiant užtikrinti elektros tiekimą gyventojams. Ypatinga grėsmė kyla mediniuose daugiabučiuose namuose. Visgi pasitaiko nemažai atvejų, kai dalis gyventojų, net ir supažindinti su rimtais defektais, nesutinka keisti namo elektros instaliacijos.

Norėdami atnaujinti elektros instaliaciją daugiabučiame name ar bute galite susisiekti su KBŪ specialistais tel. 8 700 40 444 arba e.paštu info@kbu.lt

Skaityti daugiau

 

Susiję straipsniai