Search
Search

Kaunas tęsia pasiteisinusią programą: toliau finansuos prisijungimą prie centralizuotų tinklų

Per metus 121 namų ūkis Kaune prisijungė prie centralizuotų vandentiekio ir nuotekų tinklų. Iš savivaldybės biudžeto finansuojama Geriamojo vandens ir nuotekų infrastruktūros tvarkymo programa pratęsta ir 2024 metams, numatoma miesto parama kitiems metams sieks apie 400 tūkst. eurų.

2023-iųjų pradžioje startavusi Geriamojo vandens ir nuotekų infrastruktūros tvarkymo programa sudaro galimybes Kauno miesto gyventojams prisijungti prie centralizuotų tinklų be jokių papildomų išlaidų.

Vieno būsto prijungimui prie geriamojo vandens ir nuotekų infrastruktūros miestas skiria iki 3 tūkst. eurų, o jungiantis tik prie vieno iš tinklų (vandentiekio arba nuotekų) – 1500 eurų. Numatyti ir nuotekų siurblio pirkimo bei montavimo darbai, jeigu tai reikalinga. Vieno prietaiso įrengimui gali būti skiriama iki 300 eurų.

Per metus 121 namų valdoje atlikta vandentiekio ir nuotekų tinklų klojimo darbų už beveik 280 tūkst. eurų. Juos įvykdė Kaune geriamąjį vandenį ir nuotekas tvarkančios bendrovės „Kauno vandenys“ konkurso būdu parinktas rangovas. Pasitaikė vos keli atvejai, kai gyventojai turėjo sumokėti skirtumą, susidariusį dėl didelio atstumo iki išgriebimo duobės arba valymo įrenginių.

 

Kauno miesto tarybai pritarus, programą numatyta tęsti ir kitąmet. Per artimiausius mėnesius planuojama paskelbti kvietimus būstų savininkams. Gyventojai informaciją apie paraiškų teikimo terminus, reikiamus dokumentus ras svetainėje kaunas.lt.

Pateiktus dokumentus vertins savivaldybės sudaryta komisija. Gavus palankų sprendimą dėl kompensavimo, rangovai atlieka tinklų klojimo darbus, kuriuos finansuoja savivaldybė.

Susiję straipsniai