Didesnius namo konstrukcijų remonto darbus įtakoja oro sąlygos, todėl didesni remonto darbai dažniausiai planuojami šiltuoju metu sezonu. Jeigu individualių namų savininkai remontą gali planuoti individualiai, to negali atlikti daugiabučių gyventojai. Pagrindinė to priežastis – daugiabučio namo remontui reikalingas butų savininkų daugumos pritarimas. Visi daugiabučio namo butų ir kitų patalpų savininkai yra ir namo konstrukcijų, inžinerinių tinklų bendraturčiai, todėl ir už remontą privalo prisidėti proporcingai valdomam plotui. Dažnu atveju gauti butų savininkų daugumos pritarimą remonto darbams užtrunka, todėl Kauno butų ūkio specialistai rekomenduoja darbus planuoti iš anksto.
Užtikrindamas daugiabučio namo techninę priežiūrą, administratorius užtikrina avarinės tarnybos reagavimą visą parą, skubių defektų šalinimą bei nuolatinę namo stebėseną. Didžioji dalis daugiabučių namų statyti prieš kelis dešimtmečius, pagrindinių namo konstrukcijų kapitalinis remontas nėra atliktas. Šiame pranešime pasistengsime trumpai ir aiškiai pateikti informaciją, susijusią su daugiabučio namo stogo remontu. Gyventojai, susiduriantys su nesandaraus stogo problema, turėtų nedelsti bei kreiptis į namo administratorių. Dažnu atveju stogo dangą galima sutvarkyti, tačiau jeigu stogo danga sena, susidėvėjusi, gali būti reikalingas viso stogo remontas. Nesandarus stogas sukelia daug žalos senų šlaitinių stogų medinėms konstrukcijoms. Laiku nesutvarkytas stogas, nuolat šlampančios stogo konstrukcijos sugadinamos, tokiu atveju jas būtina keisti.
-
#gallery-1 {
margin: auto;
}
#gallery-1 .gallery-item {
float: left;
margin-top: 10px;
text-align: center;
width: 33%;
}
#gallery-1 img {
border: 2px solid #cfcfcf;
}
#gallery-1 .gallery-caption {
margin-left: 0;
}
/* see gallery_shortcode() in wp-includes/media.php */
Namuose, kurių stogai plokščios konstrukcijos bei padengti prilydoma danga, dėl nesandaraus stogo iš karto drėksta viršutinių butų gyventojų lubos. Namo administratorius, įvertinęs stogo būklę, pateikia informaciją apie būtinus atlikti remonto darbus. Esant būtinybei atlikti didesnės apimties remonto darbus, administratorius gyventojams pateikia sąmatą, kuri sudaroma nemokamai. Kitas žingsnis – daugiabučio namo butų savininkų daugumos pritarimas remonto darbams (tam turi pritarti ne mažiau kaip 50 proc. butų savininkų). Balsavimas raštu trunka ne mažiau kaip 14 dienų. Kauno butų ūkio specialistai visada stengiasi įtraukti butų savininkus aktyviai išreikšti savo nuomonę, esant poreikiui organizuojamas susirinkimas, gyventojams suteikiama visa informacija apie numatomus darbus. Butų savininkų daugumai pritarus, administratorius organizuoja viešųjų pirkimų procedūrą, o sutartis dėl remonto darbų sudaroma su mažiausią kainą pasiūliusiu rangovu. Administratorius taip pat vykdo remonto darbų techninę priežiūrą, o po remonto darbų atlikimo užtikrina garantinį aptarnavimą bei defektų šalinimą.
Stogo remonto darbai dažnu atveju yra nemaža investicija, užtikrinanti namo ilgaamžiškumą, tačiau ne visi gyventojai už atliktus darbus gali atsiskaityti iš karto po remonto darbų atlikimo. Kauno butų ūkis gyventojams sudaro galimybę už remonto darbus išsimokėti dalimis. Į visus klausimus, susijusius su namo konstrukcijų (stogo, išorės sienų, pamatų irk t.) mielai atsakys Kauno butų ūkio vadybininkas, su juo galite susisiekti el. p. konstrukcijos@kbu.lt arba tel. 0 700 40022. Mūsų klientus taip pat kviečiame aktyviai naudotis savitarnos sistema www.kbu.lt/savitarna bei mobiliąja programėle „Mano namas“, kurią galite parsisiųsti nemokamai.