Search
Search

Pasirūpinkite savo namais: ko nepamiršti atlikti rudenį?

Rūpintis savo turtu reikia nuolat, tačiau šaltasis metų sezonas ypatingas. Specialistai įvardina nemažai svarbių detalių, į kurias prieš prasidedant vertėtų atkreipti dėmesį. Rudenį bei žiemą didelis kritulių kiekis, stiprus vėjas bei šaltis gali pridaryti išties didelių nuostolių jeigu pastatų priežiūra atliekama netinkamai bei turtu menkai rūpinamasi. Į ką vertėtų atkreipti ypatingą dėmesį prieš prasidedant šaltajam sezonui?

• Stogas. Vertėtų įsitikinti, kad stogas sandarus, skardinimo elementai pritvirtinti tinkamai. Stiprus vėjas gali nuplėšti netinkamai pritvirtintus stogo elementus, pridaryti nemažų nuostolių ir ką nors sužeisti. Atkreipkite dėmesį į sniego užvaras jeigu tokios yra. Sniego užtvara sulaiko slenkantį nuo stogo sniegą, jeigu stogo šlaitas status, prie namo vaikščioja žmonės arba parkuojami automobiliai tai ypač svarbu.

• Dūmtraukiai. Jeigu šildymas užtikrinamas kietu kuru, dūmtraukiai jau turėjo būti išvalyti. Jeigu to dar nepadarėte – suskubkite.

• Lietaus nuvedimo sistema. Verta patikrinti ar lietaus surinkimo latakai ir lietvamzdžiai neužsipildę lapais, spygliais ar kitomis šiukšlėmis. Dėl užsikišusių latakų krituliai nebus tinkamai surenkami, vanduo bėgs ant pastato fasado. Vanduo, patekęs į fasado įtrūkimus ar plyšius, juos dar labiau ardys, o vėliau dėl šalčio šis procesas dar paspartės, kadangi užsalęs vanduo plečiasi. Atkreipkite dėmesį ar vanduo tinkamai nuvestas į lietaus nuotekų sistemą arba bent jau nuo pastato pamato.

• Langai bei durys. Patikrinkite ar visi langai bei durys sandarūs. Atkreipkite dėmesį ir į rūsio, palėpės langus bei švieslangius. Dėl nesandarių langų eikvosite šilumos energiją, o galbūt per didžiuosius šalčius liksite be vandens užšalus vandens įvadui.

Jeigu ne viską patikrinote, paskubėkite. Budrūs turėtų išlikti ir daugiabučių namų gyventojai. Jų namų priežiūra dažniausiai rūpinasi bendrojo naudojimo objektų administratorius arba bendrija. Jeigu pastebėjote nerimą keliančių defektų arba turite klausimų – būtinai kreipkitės į namą administruojančią įmonę arba bendriją.

Susiję straipsniai