Search
Search
karstas vanduo kauno butu ukis

Svarbi informacija dėl karšto vandens tiekimo daugiabučiuose namuose

Pastaruoju metu žiniasklaidoje matomi pranešimai apie legioneliozės protrūkį Kauno rajone. Skubame nuraminti savo klientus, kad Kauno butų ūkio administruojamuose namuose nėra užfiksuotas nei vienas galimas legioneliozės atvejis.

Prašome gyventojų būti atidiems, kilus įtarimų dėl per žemos tiekiamo karšto vandens temperatūros nedelsiant apie tai informuoti daugiabučio namo administratorių tel. 8 700 40444 arba el. p. tinklai@kbu.lt . Užfiksavus atvejus, jog tiekiamas per žemos temparatūros karštas vanduo nedelsiant bus imamasi būtinųjų priemonių (temperatūrinio šoko), kad būtų išvengta karšto vandens sistemos taršos Legionella bakterijomis. 

Pateikiame svarbią Nacionalinės visuomenės centro informaciją

Kas yra legioneliozė?
Legioneliozė – plaučių uždegimo rūšis, kurią sukelia Legionella bakterijos. Šiai ligai būdingos dvi formos: pirmoji – Legionierių liga, kuriai būdingas karščiavimas, mialgija, kosulys, pneumonija ir antroji – Pontiako karštligė, pasižyminti lengvesne ligos eiga be pneumonijos.
Žmonių imlumas šiai ligai nėra didelis. Lietuvoje šiais metais užregistruoti trys legionierių ligos atvejai. Pernai legioneliozė diagnozuota vienuolikai šalies gyventojų. Dažniausiai šia liga suserga silpno imuniteto asmenys, taip pat sergantys lėtinėmis ligomis.

Kaip ši liga plinta?
Legionella bakterijos plinta per vandens dulksną (aerozolius), dažniausiai dėl netinkamai prižiūrimos ar sukonstruotos vandentiekio sistemos. Legionella bakterijos dauginasi +20 – +50 C temperatūros vandenyje, o aukštesnėje nei +50oC temperatūroje bakterijos gyvuoja, tačiau nebesidaugina. Legionella bakterijos žūva, kai vandens temperatūra pakyla virš +60 C, tačiau jeigu karšto vandens sistema yra užteršta apnašomis, temperatūrą reikėtų pakelti iki +65 C.
Legionelioze galima užsikrėsti įkvėpus bakterijomis užteršto vandens aerozolio. Liga nėra perduodama vienam žmogui nuo kito ar geriant vandenį. Liga taip pat neplinta iš vieno namo į kitą.

Ką daryti gyventojams, jeigu yra žinoma, kad tiekiamas karštas vanduo nėra pakankamos temperatūros?
Jeigu vartotojai pamatavę vandens temperatūrą savo čiaupuose nustato, kad ji yra nepakankama, galima kreiptis į karšto vandens sistemos prižiūrėtoją, kad temperatūra būtų pakelta.

Susiję straipsniai