Search
Search

Daugiabučio balkonų remontas: kas nutinka neprižiūrimam balkonui

Ne paslaptis, kad Kauno mieste daugelio daugiabučių namų amžius siekia bent tris dešimtmečius. Kiekvienais metais mieste atnaujinama po kelias dešimtis daugiabučių, tačiau daugelyje daugiabučių namų atnaujinimo ar renovavimo darbai per jų eksploatavimo laikotarpį nebuvo atlikti. Jeigu kiauras stogas ar trūkęs vamzdynas tvarkomi nedelsiant, tai fasado ar balkonų atnaujinimo darbai dažnai tokios greito remonto nesulaukia.

Dažnu atveju kiekviename daugiabučiame name, kuris nerenovuotas, balkonai turi vienokių ar kitokių defektų. Didžiausios problemos kyla dėl balkono pagrindo plokštės ištrupėjusio betono bei korozijos paveiktų metalo konstrukcijų. Dažniausiu atveju balkono plokštės betonas pažeidžiamas dėl netinkamos balkonų priežiūros (balkonų naudotojai neužtikrina tinkamo vandens nuvedimo iš balkono, balkonai nevalomi ir netvarkomi, juose laikomi pašaliniai daiktai, balkone kaupiasi vanduo), nuolatinių drėgmės ir šalčio ciklų (atsiradusiuose trūkiuose kaupiasi drėgmė, kuri skverbiasi gilyn, dėl šalčio šie įtrūkimai dar padidėja) bei dėl fizikines savybes prarandančio betono skilinėjimo. Viso to pasekmė – trupančios balkono plokštės, byrantis betonas, korozijos veikiamos metalinės konstrukcijos bei gresianti avarija. Dėl balkone esančių defektų dažnu atveju labiausiai kenčia žemiau gyvenantys asmenys, kadangi į jų balkoną iš viršaus skverbiasi vanduo, drėksta kambario lubos bei lauko siena. Balkonus prižiūrėti ir tvarkyti būtina, kadangi atitrūkęs ir nukritęs betonas gali ne tik pridaryti finansinių nuostolių, tačiau pavojus kyla ir aplinkinių asmenų saugumui.

Kauno butų ūkis Kauno mieste administruoja ir prižiūri daugiau kaip 700 daugiabučių namų, kasdien apžiūrime ir vertiname administruojamų namų konstrukcijų būklę. Įvertinę statinio konstrukcijų būklę nustatome remonto poreikį bei jo prioritetą. Pastebėję, jog balkono konstrukcijų būklė turi avarijos požymių nedelsiant imamės būtinųjų priemonių bei informuojame namo gyventojus. Remonto atveju mokestis už balkonų remonto darbus paskirstomas visiems butų / patalpų savininkams proporcingai buto / patalpos plotui. Primename gyventojams, kad butų ir kitų patalpų savininkams bendrosios dalinės nuosavybės teise priklauso namo bendrojo naudojimo patalpos, pagrindinės namo konstrukcijos, bendrojo naudojimo mechaninė, elektros, sanitarinė-techninė ir kitokia įranga. Pastato bendrojo naudojimo objektai be kita ko yra išorinės (fasado) konstrukcijos, balkonai.

Balkonų defektų šalinimas, jų remontas yra specifinis ir brangus procesas. Raginame gyventojus atidžiau prižiūrėti namo balkonus: užtikrinti, kad balkonuose nesikauptų vanduo, dulkės, šiukšlės, neatsirastų augmenijos. Pastebėjus nerimą keliančius įtrūkimus, byrančio betono požymius raginame nedelsiant susisiekti su namo administratoriumi ar už jo priežiūrą atsakingu asmeniu. Kauno butų ūkio klientai turėtų susisiekti el. p. konstrukcijos@kbu.lt arba tel. 8 700 40 022.

Keletas netinkamai prižiūrėtų balkonų, kurie turėjo būti skubiai tvarkomi:

Susiję straipsniai