Search
Search

Gyventojų galvos skausmas: atliekant namo renovaciją rinktis vėdinamą ar tinkuotą fasadą?

Nusprendus gyventi moderniai ir pasiryžus renovuoti senos statybos daugiabutį namą, susiduriama su įvairiausiais klausimais. Vieni jų – organizaciniai, o kiti – techniniai. Pavyzdžiui, gyventojai neretai pasimeta, kokį fasadą rinktis renovuojant namą – vėdinamą ar tinkuotą? Ir nors abu variantai yra tinkami, Kauno būsto modernizavimo agentūros specialistai paaiškinti, kokie šių fasadų skirtumai bei kodėl jie turėtų būti aktualūs gyventojams.

Vėdinamas fasadas – daugiau pasirinkimų

Kauno būsto modernizavimo agentūros specialistai aiškina, kad daugiabučiams namams šiltinti gali būti naudojamas tiek vėdinamas, tiek ir tinkuotas fasadas. Vis tik šios sistemos turi skirtumų. Pavyzdžiui, tinkuojamo fasado apdailai yra naudojami tik kelių rūšių plonasluoksniai tinkai, o vėdinamo fasado atveju, viskas kiek kitaip. Pasirinkus šį būdą išorės apdailą galima rinktis iš labai didelio apdailinio medžiagų asortimento. Jos tvirtinasi prie laikančiojo karkaso.

Taip pat būtina žinoti ir tai, kad įvykus nelaimei ar esant mechaniniams pažeidimams, vėdinamo fasado išorinę apdailos dangą paprasta ir nebrangu pakeisti nauja. Specialistai pastebi ir tai, kad jei aplinkui namą gausiai auga medžiai, prastesnės kokybės tinkuoti fasadai gana greitai pažaliuoja, o vėdinami fasadai su plytelių danga pažaliuoja itin retai.

Svarbu paminėti ir tai, kad pasirinkus vėdinamą fasadą, šiltinant išorės sienas, yra įrengiamas oro tarpas. Tokiu būdu užtikrinamas laisvas oro judėjimas ir drėgmė gali pasišalinti. O juk tai – labai aktualu.

Papildoma priešgaisrinė apsauga

Specialistai pabrėžia ir tai, kad vėdinamo fasado konstrukcijoje vyksta natūrali oro cirkuliacija. Šio fasado dėka yra patiriami maži šilumos nuostoliai.

Taip pat toks fasadas yra naudingas ir tuo, kad jo apdailos medžiagos gali būti itin atsparios smūgiams ir net pagamintos iš nedegių medžiagų. O juk tai – tikrų tikriausia priešgaisrinė sistema, kurią turėti gali visi renovuotų daugiabučių namų šeimininkai.

Vėdinamas fasadas yra ilgaamžiškesnis. Anot Kauno būsto modernizavimo agentūros specialistų, tokio fasado priežiūra yra labai minimali.

Pigesnis variantas, kuris atsiperka greičiau

Tačiau nereikia manyti, kad tinkuotas fasadas absoliučiai visur nusileidžia vėdinamam. Specialistai pastebi, kad palyginti su tinkuojamu fasadu, vėdinami fasadai yra brangesni. Todėl tinkuojamas fasadas yra ekonomiškai greičiau atsiperkantis fasado šiltinimo ir apdailos sprendimas.

Specialistai pastebi ir tai, kad pasirinkus tinkuojamą fasadą, taip pat yra patiriami maži šilumos nuostoliai. O juk tai – labai svarbu šiuolaikiniams žmonėms.

Kokybiškai įrengtas tinkuotas fasadas pasižymi puikiomis eksploatacinėmis savybėmis ir ilgaamžiškumu.

Siekiant geriausio renovacijos rezultato

Kauno būsto modernizavimo agentūros specialistai pabrėžia, kad nusprendus renovuoti savo namą būtina daug dėmesio skirti medžiagoms, kurios bus naudojamos. Gyventojams turėtų būti aktualu, kad visos medžiagos būtų sertifikuotos, atitiktų aukščiausius reikalavimus bei turėtų tą patvirtinančius dokumentus. Namo bendruomenė turi aktyviai bendrauti su renovacijos administratoriumi ir statybas prižiūrinčiu techniniu prižiūrėtoju tam, kad būtų užtikrintas tinkamas darbų atlikimas.

Šaltinis: Kauno būsto modernizavimo agentūra, www.kbma.lt

Susiję straipsniai