Search
Search
Kaip pasirinkti namo administratoriu

Namo administratoriaus pasirinkimas: kaip sutapyti, bet nenusivilti?

Kiekvienas iš mūsų norėtume sutaupyti bei tą darome ko ne kiekviename žingsnyje. Jeigu pasirinkti telefono ar interneto ryšio tiekėją paprasta, kitose srityse to padaryti galimybės nėra (daugiabutyje bet kurį įmonė nepasiūlys geriamojo vandens tiekimo). O kaip pasirinkti daugiabučio namo bendrojo naudojimo objektų administratorių, dažnai vadinamą tiesiog namo administratoriumi?

Už ką atsakingas daugiabučio namo administratorius?

Jeigu daugiabučiame nėra įkurta savininkų bendrija arba namo administravimui nėra sudaryta jungtinė veiklos sutartis bei paskirtas įgaliotas atstovas, tokiu atveju administratorių skiria Kauno miesto savivaldybė. Administratorius atsakingas už namo bendrojo naudojimo objektus – užtikrina jų priežiūrą pagal teisės aktų nustatytus privalomuosius statinių naudojimo ir priežiūros reikalavimus, įgyvendina namo butų ir kitų patalpų savininkų su bendrąja nuosavybe susijusius sprendimus ir pavedimus, priimtus Civiliniame kodekse nustatyta tvarka, jiems atstovauja. Administratorius ne tik užtikrina privalomos namo dokumentacijos rengimą, atlieka namo techninę priežiūrą, tačiau taip pat padeda namo bendraturčiams užtikrinti, jog būtų laikomasi Civiliniame kodekse nustatytos tvarkos, susijusios su bendrojo naudojimo objektais (namo konstrukcijos, inžineriniai tinklai, bendrojo naudojimo patalpos). Pasitaiko atvejų, kuomet vienas ar keli butų savininkai savo veiksmais sukelia nepatogumų bendraturčiams, o kartais šie tampa net situacijos įkaitais.

Iš ko susideda namo administratoriaus taikomi mokesčiai?

Daugiabučiams gyvenamiesiems namams bendrojo naudojimo objektų administratorius dažniausiai taiko šiuos mokesčius:

• Administravimo mokestis. Šis mokestis priklauso nuo administruojamo namo dydžio, Kauno mieste šiuo metu šis mokestis siekia apie 0,023 Eur/m2, tačiau neretu atveju šis mokestis gali siekti ir 0,04 ar net 0,05 Eur/m2. Kauno butų ūkis namo administravimui taiko mokestį, kuris siekia nuo 0,01 Eur Eur/m2.
• Techninė priežiūra. Skirtingi namo administratoriai taiko įvairaus dydžio tarifą, kuris Kauno mieste siekia apie 0,03 Eur/m2. Palyginimui, Kauno butų ūkis taiko 0,0198 Eur/m2 tarifą, užtikrindamas, kad jis neviršytų LR Aplinkos ministro patvirtintos daugiabučių gyvenamųjų namų techninės priežiūros tarifo apskaičiavimo metodikos.
• Šildymo sistemos priežiūra. Savo administruojamiems namams taikome tarifą, kuris siekia nuo 0,04 Eur/m2.

Nors šie mokesčiai atrodo nedideli, tačiau namo administratorių pasirinkus tinkamai, daugiabučio namo gyventojai gali sutaupyti išties ženklią sumą, kuri galėtų būti skirta namo atnaujinimui ar būtinajam remontui. Esame suskaičiavę, kad standartinis daugiabutis namas (trijų ar keturių laiptinių penkių aukštų namas) per metus gali sutaupyti nuo 1000 iki 1500 Eur vien už administravimo bei techninės priežiūros paslaugas.

Kaip pakeisti namo administratorių?

Norint pakeisti (pasirinkti kitą) administratorių, ne mažiau kaip 1/4 butų savininkų turi raštu kreiptis į Kauno miesto savivaldybės administracijos Būsto administravimo modernizavimo ir energetikos skyrių. Kauno miesto savivaldybė vadovaudamasi administratoriaus atrankos ir skyrimo tvarkos aprašu organizuoja administratoriaus pakeitimo procedūrą (balsavimą raštu). Administratoriaus keitimui pritarus butų savininkų daugumai (50 proc. +1), namo administratorius pakeičiamas.

Kodėl Kauno butų ūkis?

Mes esame vienintelis administratorius mieste, kurio 100 proc. bendrovės akcijų savininkė yra Kauno savivaldybė.
AVARINĖS brigados reagavimas visą parą.
TIESIOGINIS susisiekimas su atsakingu asmeniu (vadybininku). Tai ypač SVARBU, kadangi sutaupys laiko, kuris svarbus būtinų sprendimų priėmimui.
Darbai atliekami pagal suderintas sąmatas (išskyrus avarinių situacijų likvidavimą).

Norėdami gauti daugiau informacijos apie namo administratoriaus keitimą arba mūsų teikiamas paslaugas, susisiekite el. p. info@kbu.lt arba tel. 8 650 21935.

Susiję straipsniai