Search
Search

Neatnaujinta elektros instaliacija – vienas žingsnis iki nelaimės

Didžioji dalis daugiabučių namų Lietuvoje pastatyta daugiau kaip prieš 30 metų. Netvarkingas fasadas, seni langai ar nebetinkama stogo danga pastebimi greičiausiai, tačiau apie inžinerinius tinklus dažnai pamirštama. Anuomet statytuose daugiabučiuose elektros suvartojimas bei buities prietaisų kiekis ženkliai skyrėsi nuo šių dienų, todėl, savaime suprantama, elektros instaliacija buvo projektuojama ir įrengiama pagal tuomet galiojusius reikalavimus. Šaldytuvas, vienas šviestuvas kambaryje, retsykiais įjungiamas lygintuvas bei skalbimo mašina – ne kažin kiek elektros prietaisų anuomet didžioji dalis gyventojų naudojo.

Elektros instaliacijos atnaujinimas – būtinas

Elektros tinklas nuo namo įvado iki vartotojo elektros apskaitos prietaiso priskiriamas bendro naudojimo inžineriniam tinklui, todėl už jo atnaujinimą atsakingi visi butų savininkai. Namuose, kuriuose bendro naudojimo elektros instaliacija neatnaujinta, magistraliniai elektros kabeliai dažniausiai yra nebetinkami naudoti, sujungimo kontaktai apsvilę. Maža to, per ilgesnį laiko tarpą seni aliuminiai laidai praranda savo fizikines savybes. Esant didelėms apkrovoms tai tampa išties pavojinga. Dideles apkrovas sukelia buityje naudojamų prietaisų kiekis (indaplovės, skalbyklės, džiovyklės, mikrobangų krosnelės, elektrinės bei indukcinės kaitlentės ir kt.) kuris niekada nebuvo suplanuotas. Įvykus avarijai elektros tinkle, dingusi elektra ne pats baisiausias dalykas. Perkrovos elektros tinkle gali sukelti elektros prietaisų gedimą ir net sukelti gaisrą. Žiemą ilgesniam laikui dingusi elektra sukels didelių nepatogumų visiems gyventojams, kadangi šildymo sistema nebegalės funkcionuoti.

Nuo ko pradėti elektros instaliacijos atnaujinimą daugiabutyje?

Iškilus klausimams apie namo būklę visuomet rekomenduojame kreiptis į asmenį, atsakingą už daugiabučio namo administravimą ir techninę priežiūrą (dažniausiu atveju tai namą administruojanti įmonė arba bendrija). Tiek namo konstrukcijų, tiek inžinerinių tinklų būklė yra nuolat stebima ir fiksuojama.
Sprendimus, susijusius su bendros namo inžinerinės įrangos atnaujinimu, priima daugiabučio namo butų ir kitų patalpų savininkų dauguma (50 proc. +1). Kauno butų ūkio specialistas, atsakingas už inžinerinius tinklus, gyventojams pateikia informaciją apie namo būklę, pastebėtus defektus bei būtinybę šiuos defektus šalinti. Gyventojams parengiama remonto darbų sąmata ir vykdomas balsavimas raštu. Butų ir kitų patalpų savininkų daugumai pritarus atliekami remonto darbai, o gyventojams suteikiama galimybė išsimokėti dalimis.
Kviečiame nelikti abejingais bei pasirūpinti savo turtu. Daugiau informacijos galite gauti susisiekę su mumis el.p. tinklai@kbu.lt arba tel. 8 700 40444.

Susiję straipsniai