Search
Search

Ventiliacijos kanalus reguliariai valyti – būtina

Gyvenamosios paskirties patalpose dažniausiai įrengta natūrali ventiliacijos sistema, kuri užtikrina natūralią oro apykaitą, palaiko tinkamą drėgmės lygį bei šviežią orą. Tačiau jeigu vėdinimo sistema yra nevalyta, namuose kvėpuojame užterštu oru, tuo pačiu kenkiame ir savo sveikatai. Tam, kad kvėpuotume švariu oru, būtina užtikrinti reguliarų ventiliacinių kanalų valymą bei dezinfekciją. Ventiliacijos kanaluose dėl išeinančio oro kaupiasi dulkės, kenksmingi mikroorganizmai ir bakterijos. Dėl drėgmės ir garų, einančių iš vonios kambarių, kanaluose gali atsirasti grybelis ir pelėsiai. Į ventiliacijos kanalus patenka ir įvairiausi infekcijų sukėlėjai, pavyzdžiui, tuberkuliozės ir legionelės bakterijos, kurios plinta oru bei gali tapti ligos, alergijos priežastimi.

Dar viena problema, kuri atsiranda dėl ventiliacijos kanalų nepriežiūros – įvairių kenkėjų, vabzdžių atsiradimas. Neprižiūrėtuose kanaluose veisiasi vorai, dažnai ant jų paukščiai susuka lizdus, į kanalus prikrenta įvairių šakelių ir šapelių bei paukščių išmatų. Užsiteršusi vėdinimo sistema tampa mažiau efektyvi, sumažėja natūrali trauka, taigi nukenčia mikroklimatas.

Vėdinimo kanalų valymas ir dezinfekavimas yra privalomas

Daugiabučių gyventojams ne tik rekomenduojama reguliariai pasirūpinti vėdinimo kanalų valymu. Jų valymas ir dezinfekavimas privalomas pagal statybos techninį reglamentą. Šiame reglamente numatyta, kad daugiabučio namo vėdinimo kanalais būtina pasirūpinti ne rečiau kaip kartą per tris metus.

Periodinės ar nuolatinės techninės apžiūros metu vėdinimo kanalų būklę įvertinti daugiabutį prižiūrintis techninis prižiūrėtojas. Daugiabučio namo administratorius privalo organizuoti būtinus valymo darbus. Kartais pagerinti ventiliacijos kanalo traukos nepadeda ir jo išvalymas, tokiu atveju būtina organizuoti kanalo ištyrimą specialiomis kameromis. Kauno butų ūkio specialistai ne kartą nustatė, kad ventiliacijos kanalas užaklintas fiziškai, atliekant buto remonto darbus ar netinkamai sumontuojant garų surinkėją virtuvėje. Tokiu atveju buto savininkas informuojamas bei įpareigojamas atstatyti ventiliacijos kanalą.

Ventiliacijos kanalų valymo metu nuo vidinių paviršių naikinami susikaupę teršalai, ištraukiami nešvarumai, o išvalyti vėdinimo kanalai dezinfekuojami. Darbai atliekami nuo stogo per ventiliacijos šachtas.

Jeigu pastebėjote, kad ventiliacijos kanalo trauka ženkliai sumažėjusi, į butą per ventiliacijos sistemą patenka pašaliniai kvapai – kreipkitės į namo administratorių. Kauno butų ūkio klientai turėtų skambinti tel. 8 700 40222, rašyti el. p. info@kbu.lt arba registruoti defektą savitarnos sistemoje ar mobiliojoje programėlėje Mano Namas.

Susiję straipsniai