Search

Net paprasti sprendimai gali padėti tapyti šilumos energiją

Šildymo sezono metu svarbu efektyvus šilumos suvartojimas itin svarbus siekiant mažesnių sąskaitų už suvartotą šilumą. Nors modernizuota šildymo sistema ir apšiltintas pastato fasadas yra svarbiausi veiksniai, įtakojantys šilumos suvartojimą, gyventojų įpročiai gali taip pat ženkliai prisidėti prie šilumos vartojimo sumažinimo. Specialistai skaičiuoja, kad šie įpročiai gali padėti sutaupyti net iki 10 proc. suvartojamos šilumos energijos. Pateikiame keletą patarimų kaip efektyviai sumažinti šilumos nuostolius savo namuose.

  • Periodiškai vėdinkite patalpas. Kad patalpos neatvėstų, vėdinkite jas trumpai, bet intensyviai. Tai leis atšviežinti orą neaukojant daug šilumos. Jei jūsų bute įrengti termostatiniai reguliatoriai.
  • Už radiatorių įsirenkite šilumą atspindinčius ekranus. Tai nebrangus ir efektyvus sprendimas, kurį galite įgyvendinti patys. Tokiu būdu nebus šildomas sienos paviršius, šiluma bus atiduodama į patalpą.
  • Tinkamai užsandarinkite langus ir duris. Patikrinkite langų ir durų sandarumą, uždarymo mechanizmus, esant poreikiui – pasikeiskite langų ir durų tarpines.
  • Nepalikite atvirų laiptinės ir rūsio durų bei langų. Tai padės sumažinti šilumos nuostolius bendrose namo patalpose. Sandarios durys ir langai laiptinėje padės išlaikyti šilumą ir jūsų pastate.
  • Nenaudokite gartraukių be reikalo. Šie prietaisai pašalina šiltą orą iš namų ir įtraukia vėsų orą, todėl jų nereikėtų jungti be būtinybės.
    Neuždenkite šildymo prietaisų. Įsitikinkite, kad radiatorių neužstoja baldai ar kiti daiktai, nes tai trukdo šilumai tolygiai pasklisti po patalpą.
  • Saulėtą dieną atidenkite užuolaidas. Natūrali saulės šiluma gali padėti papildomai sušildyti jūsų namus, tad dienomis verta kuo daugiau saulės šviesos įsileisti į patalpas.

Jeigu pastebėjote defektų bendrojo naudojimo patalpose (nesandarūs rūsio, laiptinės langai, durys, atviri palėpės liukai ar kt.) – nedelsdami praneškite pastato administratoriui el.p. aplinka@kbu.lt, tel. 0 800 40300 arba mobiliojoje programėlėje „Mano namas“.

Susiję straipsniai