Search
Search

Racionalūs sprendimai išsklaido renovacijos baimes

Ne paslaptis, jog daugelyje Kauno daugiabučių šildymo sistemos dar nėra renovuotos. Todėl energija pleškinama ne atsižvelgiant į realią lauko temperatūrą, o rankinio reguliavimo būdu. Tai tuština gyventojų pinigines ne tik žiemą, bet ir pavasarį.

Pateko tarp aktyviausių

Pagal šalies vyriausybės patvirtintą planą, per kelis artimiausius metus visi daugiabučių šilumos punktai turės būti automatizuoti. Pernai šilumos punktų atnaujinimui daugiabučių gyventojai turėjo puikią galimybę gauti net iki 80 proc. finansavimo. Kodėl apie tai žinojo toli gražu ne visi, o pasinaudojo – tik nedaugelis?

Bendrovė „Kauno butų ūkis“, gavusi gyventojų pritarimą, pernai pateikė daugiausia Kaune – vienuolika paraiškų daugiabučių namų šildymo sistemų modernizavimo išlaidų kompensavimui. Lietuvoje bendrai buvo patvirtinta apie šimtas paraiškų, tad KBŪ įmonės indėlis sudarė ženklią dalį.

Tarp didžiausią valstybės finansavimą gavusių namų buvo ir tokių, kurie parama pasinaudojo maksimaliai. Juose buvo keičiamas ne tik šilumos punktas, bet ir visi vamzdynai, radiatoriai, sumontuoti nauji apskaitos prietaisai bei atliktas balansavimas. Tokiu būdu buvo įdiegta visiškai nauja šildymo sistema, leidžianti kiekvienam butui turėti savo individualią šilumos suvartojimo apskaitą.

Skatina taupyti

Dideliuose daugiabučiuose namuose priimti daugumos sprendimą visos šildymo sistemos modernizavimui yra gana sudėtinga, kadangi darbus tektų atlikti ir butų viduje, pavyzdžiui, keičiant radiatorius bei vamzdynus. Didžiojoje dalyje pateiktų paraiškų buvo numatoma modernizuoti šilumos punktą bei atlikti šildymo sistemos balansavimą.

„Daugiabučiuose namuose itin dažnai pasitaikanti problema – nesubalansuota šildymo sistema. Kraštiniuose, kampiniuose butuose gyventojams šilumos būna per mažai. Tuo tarpu vidinių butų savininkai skundžiasi per didele šiluma bei piktinasi, jog šilumos energija netaupoma. Taip yra todėl, kad visiems butams paduodamas vienodos temperatūros termofikatas, tačiau kraštiniai butai dėl išorinių sienų praranda daugiau šilumos. Subalansavus sistemą, šiluma paskirstoma taip, kad visi galėtų gyventi jaukiai ir komfortiškai, o tai padeda sutaupyti neeikvojant šilumos energijos “, – pasakojo „Kauno butų ūkio“ generalinis direktorius Marijus Zaborskas.

Skaičiuojama, kad automatizavus šilumos punktą bei atlikus sistemos balansavimą galima sutaupyti apie 15 proc. energijos. Be to, sumontuojama nauja įranga, kurios, skirtingai nei senosios, nebereikės keisti bent dešimtmetį.

„Per keletą artimiausių metų visuose daugiabučiuose turės būti įdiegti automatizuoti šilumos punktai, tad, nepasinaudojus valstybės skiriama parama, ateityje šildymo sistemos atnaujinimą gyventojams tektų atlikti savo pačių lėšomis. Atsakingai vykdydami veiklą, jaučiame pareigą informuoti savo prižiūrimų daugiabučių gyventojus apie galimybę pasinaudoti valstybės parama bei sutaupyti nemažą dalį išlaidų“, – vardino M. Zaborskas.

Rūpi ne tik nauda

Šiemet KBŪ taip pat seka naujienas dėl naujų renovacijos skatinimo programų, ir neabejoja, kad savo klientams galės vieniems pirmųjų pasiūlyti galimybę gauti ženklią kompensaciją. Kodėl svarbu būti tarp pirmųjų? Todėl, kad paraiškų kiekis visoje šalyje būna didžiulis, o valstybės paramos užtenka tik daliai jų.

Daugiabučių namų bendrijoms dažnai būna sudėtinga operatyviai susekti visas naujoves, įsigilinti į paramos gavimo taisyklių subtilybes, vykdyti viešuosius pirkimus, kontroliuoti rangovų vykdomų darbų kokybę bei atsiskaityti už įgyvendintą projektą. Tuo tarpu KBŪ specialistai su renovavimo programomis dirba jau daugelį metų, todėl gali operatyviai surinkti bei parengti visus būtinus dokumentus, o svarbiausia – kokybiškai įgyvendinti visą projektą.

Kauno butų ūkis yra Kauno miesto savivaldybei priklausanti įmonė, todėl tiesiogiai suinteresuota, kad miesto ūkis modernėtų, jo priežiūra pigtų, tad renovacijos rūpesčių įmonė nesibaido.

Išsklaido mitus

M. Zaborskas pastebi, jog daugiabučiuose namuose daugėja aktyvių gyventojų, todėl administratoriui tampa lengviau įtikinti žmones pasiryžti namo ar jo inžinerinių sistemų atnaujinimui. Į „Kauno butų ūkį“ interesantai kreipiasi žinodami, kad čia sulauks profesionalios konsultacijos ir patarimų dėl jiems rūpimų klausimų.

Kalbant apie daugiabučių atnaujinimą, žmonės dažnai turi nemažai klausimų bei klaidingų įsitikinimų. Susirinkimų bei diskusijų su gyventojais metu KBŪ specialistai išsamiai atsako į visus aktualius bei rūpimus klausimus. Prieš vykdant gyventojų apklausą, jiems visada pateikiama išsami informacija, pateikiamos numatomų darbų sąmatos bei paskaičiuojama, kokią dalį išlaidų kompensuotų valstybė, kiek tektų prisidėti nuosavomis lėšomis bei kokį išsimokėjimo terminą taiko administratorius, suteikdamas gyventojams galimybę už atliktus darbus mokėti dalimis.

Gyventojai, norėdami gauti daugiau informacijos apie valstybės finansuojamas priemones, namo atnaujinimą bei remonto darbus, gali drąsiai kreiptis į „Kauno butų ūkio“ įmonę. Įmonės atstovai ragina kreiptis ir bendrijas bei jų pirmininkus, nes yra tikri, jog galės jiems profesionaliai padėti įgyvendinti daugiabučių namų atnaujinimo bei remonto projektus.

Susiję straipsniai